*Efekty i liczba niezbędnych zabiegów zależą od indywidualnych cech organizmu pacjenta, stopnia urazu oraz czasu jaki od urazu upłynął. Nie możemy zagwarantować określonego rezultatu. W celu sprawdzenia czy rehabilitacja pomoże w konkretnej dysfunkcji prosimy o zapisanie się na ewaluacyjną pierwszą terapię (jeśli pacjent nie zdecyduje się na kontynuację to w gabinecie w Konstancinie bezpłatną, a w gabinecie w Warszawie kosztującą 100zł).

ARPwave opracowano kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych z myślą o sportowcach wyczynowych. Imponująca skuteczność metody i jej znaczna przewaga nad tradycyjną rehabilitacją sprawiła, że zaczęli po nią sięgać również zwykli amatorzy sportu.

Wybrani sportowcy i całe zespoły - pacjenci lub trenujący w technologii ARPwave:
hokej: Tim Thomas, Bret Hedican, Jonathan Toews;
football amerykański: Dwight Freeney, Santana Moss, Larry Fitzgerald;
koszykówka: Shaquille O'Neal, Kevin Garnett; golf: Arron Oberholzer, Peter Jacobsen;
piłka nożna: D.Berbatov, G.Buffon, M. Santan, A. Del Piero, Fiorentina FC, AC Milan, Manchester U.,
AS Monaco, Juventus T, Toronto FC;
tenis: Bethanie Mattek, Mike Bryan, Bob Bryan;
kolarstwo: Leah Prudomme.

ARPwave — tam, gdzie zawodzi zwykła rehabilitacja.

 

Rehabilitacja ARPwave jest skuteczna także w leczeniu urazów i przeciążeń, które miały miejsce wiele miesięcy przed rehabilitacją.

ARPwave to bezpieczna metoda rehabilitacji neurologicznej, która coraz większą popularność zawdzięcza swojej unikatowej skuteczności – jej efekty są wielokrotnie lepsze niż w tradycyjnej rehabilitacji. Co więcej – dzięki tej nowatorskiej metodzie w wielu przypadkach udaje się uniknąć interwencji chirurgicznej.
 

ARPwave — tam, gdzie zawodzi zwykła rehabilitacja.

 

Rehabilitacja ARPwave jest skuteczna także w leczeniu urazów i przeciążeń, które miały miejsce wiele miesięcy przed rehabilitacją.

ARPwave to bezpieczna metoda rehabilitacji neurologicznej, która coraz większą popularność zawdzięcza swojej unikatowej skuteczności – jej efekty są wielokrotnie lepsze niż w tradycyjnej rehabilitacji. Co więcej – dzięki tej nowatorskiej metodzie w wielu przypadkach udaje się uniknąć interwencji chirurgicznej

ZADZWOŃ DO NAS!    512 232 756

Bezpieczna terapia.   ZADZWOŃ   512 232 756

BEZPIECZNA terapia w czasie pandemii

logo rehabilitacja arpwave

REJESTRACJA  512 232 756

ZADZWOŃ DO NAS!   512 232 756

logo rehabilitacja arpwave

Co mówią pacjenci o ARP Wave? 

Jak wygląda wizyta? 

 

W czasie pierwszej wizyty (wizyta ewaluacyjna) terapeuta wyjaśnia zasady i działanie technologii rehabilitacyjnej ARPwave oraz przeprowadza pierwszą terapię. Pacjent podejmuje decyzję czy będzie kontynuować zabiegi terapeutyczne.

W przypadku gdy z jakichkolwiek powodów Pacjent nie decyduje się na dalsze zabiegi, pierwsza wizyta:

 

  • w gabinecie znajdującym się przy ul.Podlaskiej 142,05-507 Parcela (Konstancin-Jeziorna) – jest nieodpłatna.
  • w gabinecie w Warszawie kosztuje 100 zł.

Jak działa ARP Wave? 

 

ARP wave to nowoczesna metoda przyspieszonej rehabilitacji, która przywraca prawidłową pracę mięśni i przynosi ulgę już po pierwszym zabiegu.  W terapii wykorzystujemy elektrostymulator RX100, obciążamy układ mięśniowy pacjenta w każdorazowo znajdowanych, indywidualnych miejscach.  Pacjent wykonuje proste, indywidualnie dobrane ćwiczenia, podczas których elektrostymulator wysyła do mięśni impuls przypominający naturalny sygnał wysyłany przez system nerwowy. Elektrostymulacja wielokrotnie zwiększa efekty wykonywanych ćwiczeń, reaktywując odpowiednie grupy mięśni, przywraca ich właściwą pracę. 

 

Dlaczego ta metoda jest tak skuteczna? 

 

Metoda rehabilitacji ARP Wave powstała w USA i początkowo była przeznaczona tylko dla sportowców, aby umożliwić im szybszy powrót do sprawności. Podczas wykonywania ćwiczeń w przypadku tradycyjnej rehabilitacji pacjent wykonuje kilka lub kilkanaście powtórzeń. Dzięki zastosowaniu elektrostymulacji zwielokrotniamy impuls przesyłany do mięśni podczas wykonywania ćwiczeń, nawet do 500 razy na sekundę! Dzięki metodzie Arp wave już po po pierwszym zabiegu jesteśmy w stanie uzyskać efekty odpowiadające kilku godzinnym ćwiczeniom. ARPwave nie wymaga od pacjenta dużego aktywnego wysiłku w czasie terapii. 

 

Nawet w ostrym stanie rwy kulszowej już pierwsza terapia przynosi wyraźną ulgę i pacjenci mogą odstawić leki przeciwbólowe! ARPwave pomaga wrócić do zdrowia nawet w najtrudniejszych przypadkach.

 

W naszych gabinetach pomogliśmy pacjentom cierpiącym z powodu wielopoziomowych przepuklin dysków. Dzięki terapii ARPwave odzyskali oni pełny zakres ruchu pleców bez bólu i w pełnym obciążeniu. Niejednokrotnie trafiają do nas pacjenci, którzy nie odczuli poprawy w tradycyjnej rehabilitacji. Przywracamy sprawność nawet po urazach, przeciążeniach, które wydarzyły się wiele miesięcy lub lat przed wizytą u naszego specjalisty!

 

Właścicielem patentu jest ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA). Chroniony patentami elektrostymulator Rx100 jest dopuszczony do użytku medycznego przez FDA a terapia w większości stanów USA jest refundowana przez firmy ubezpieczeniowe.

 

Rwa kulszowa - dlaczego tak boli?  

 

Czym właściwie jest Rwa kulszowa? Nagły, dokuczliwy ból paraliżujący całe ciało, często ból jest tak silny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj ból obejmuje okolice lędźwi i promieniuje do uda łydki, a nawet stopy. Rwa kulszowa może utrudniać życie przez wiele lat. Nasze zdrowie i samopoczucie w ogromnej mierze zależy od prawidłowej pracy naszych mięśni...  Na powstanie rwy kulszowej i wielu innych współczesnych dolegliwości ma wpływ nasz styl życia. Praca siedząca, nieprawidłowa postawa ciała czy i brak ruchu sprzyjają osłabieniu mięśni stabilizujących kręgosłup. Słabe mięśnie nie są w stanie utrzymać odpowiedniej postawy, co sprzyja powstawaniu zwyrodnień i urazów. 

 

Prawidłowo działający łańcuch mięśniowy można porównać do systemu sprężyn, które pod wpływem działającej siły ulegają rozciągnięciu i absorbują działającą siłę. Kiedy mięśnie przestają pracować prawidłowo, równowaga zostaje zaburzona, zanika odpowiednia proporcja siły i pracy i dochodzi do kompensacji. W przypadku rwy kulszowej silny ból jest powodowany uściskiem na nerwy wychodzące przez otwory międzykręgowe w odcinku lędźwiowym. Brak równowagi w łańcuchu mięśniowym powoduje, że część mięśni zostaje wyłączona, podczas gdy inne są nadmiernie przeciążane. W leczeniu rwy kulszowej istotne jest przywrócenie prawidłowej pracy mięśni, a nie tylko ich wzmocnienie, tak, aby prawidłowo stabilizowały odcinek lędźwiowy. To tłumaczy, dlaczego ta dolegliwość dotyka także osoby będące w dobrej formie fizycznej i sportowców. 

 

Rehabilitacja pomaga, ale po pewnym czasie ból powraca... Klasyczna rehabilitacja pomaga rozluźnić przeciążone i przykurczone mięśnie, a także wzmocnić je, dzięki czemu mogą pracować intensywniej. Bardzo trudno klasyczną rehabilitacją usunąć kompensacje. Stąd po jakimś czasie jednak ból powraca. Nowoczesna terapia ARP wave pomaga przywrócić prawidłową pracę mięśni oraz równowagę w łańcuchu mięśniowym. Rehabilitacja ARPwave daje trwałe wyniki jeśli pacjent nie będzie ponownie obciążał, bez odpowiedniego przygotowania, mięśni ponad ich możliwości.

 

Rwa Kulszowa - rehabilitacja (ból odcinka lędźwiowego)

 

Nawet w ostrym stanie rwy kulszowej już pierwsza terapia przynosi wyraźną ulgę i pacjenci mogą odstawić leki przeciwbólowe! ARPwave pomaga wrócić do zdrowia nawet w najtrudniejszych przypadkach.

 

W naszych gabinetach pomogliśmy pacjentom cierpiącym z powodu wielopoziomowych przepuklin dysków. Dzięki terapii ARPwave odzyskali oni pełny zakres ruchu pleców bez bólu i w pełnym obciążeniu. Niejednokrotnie trafiają do nas pacjenci, którzy nie odczuli poprawy w tradycyjnej rehabilitacji. Przywracamy sprawność nawet po urazach, przeciążeniach, które wydarzyły się wiele miesięcy lub lat przed wizytą u naszego specjalisty!

 

Twój nr telefonu
Twój email
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Rejestracja: 512 232 756

 

Zostaw nam swój nr telefonu lub e-mail

- SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ

Rwa kulszowa, przepukliny w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Od paru lat miałem nawroty dolegliwości związanych z przepuklinami w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa. Nie mogłem siedząc podnieść
Obustronna przepuklina Dzień 03.03.2017 zapamiętam bardzo długo. Niepozorne schylenie się do buta było początkiem bólu jakiego nigdy wcześniej nie miałem ‚przyjemności’ zaznać. Początkowo czułem
Ból w dolnym odcinku pleców i biodrze Od paru lat bolał mnie dolny odcinek pleców, biodro i pachwina. Przeprost na stojąco, skłony na boki,

CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU