*Efekty i liczba niezbędnych zabiegów zależą od indywidualnych cech organizmu pacjenta, stopnia urazu oraz czasu jaki od urazu upłynął. Nie możemy zagwarantować określonego rezultatu. W celu sprawdzenia czy rehabilitacja pomoże w konkretnej dysfunkcji prosimy o zapisanie się na ewaluacyjną pierwszą terapię (jeśli pacjent nie zdecyduje się na kontynuację to w gabinecie w Konstancinie bezpłatną, a w gabinecie w Warszawie kosztującą 100zł).

ARPwave opracowano kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych z myślą o sportowcach wyczynowych. Imponująca skuteczność metody i jej znaczna przewaga nad tradycyjną rehabilitacją sprawiła, że zaczęli po nią sięgać również zwykli amatorzy sportu.

Wybrani sportowcy i całe zespoły - pacjenci lub trenujący w technologii ARPwave:
hokej: Tim Thomas, Bret Hedican, Jonathan Toews;
football amerykański: Dwight Freeney, Santana Moss, Larry Fitzgerald;
koszykówka: Shaquille O'Neal, Kevin Garnett; golf: Arron Oberholzer, Peter Jacobsen;
piłka nożna: D.Berbatov, G.Buffon, M. Santan, A. Del Piero, Fiorentina FC, AC Milan, Manchester U., AS Monaco, Juventus T, Toronto FC;
tenis: Bethanie Mattek, Mike Bryan, Bob Bryan;
kolarstwo: Leah Prudomme.

ZADZWOŃ DO NAS!    512 232 756

Bezpieczna terapia.   ZADZWOŃ   512 232 756

BEZPIECZNA terapia w czasie pandemii

logo rehabilitacja arpwave

REJESTRACJA  512 232 756

ZADZWOŃ DO NAS!   512 232 756

logo rehabilitacja arpwave

Jak wygląda terapia ARPwave naciągniętego lub naderwanego mięśnia?

 

Na pierwszej terapii nasz terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad – zbada Cię, zapyta o oczekiwania i na tej podstawie oszacuje liczbę zabiegów, które pomogą Ci wrócić do sprawności. 

 

Jeśli masz badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) – weź je ze sobą na pierwszą wizytę.

 

 

 

Dlaczego pomoże Ci rehabilitacja ARPwave naciągniętego lub naderwanego mięśnia?

 

ARPwave przywraca siłę i proporcję pracy mięśniom w kontuzjowanej części ciała, dzięki czemu nie dochodzi do dalszego przeciążania tkanek. W ten sposób tworzymy optymalne warunki, by bolesne, przeciążone czy częściowo uszkodzone tkanki mogły zagoić się i funkcjonować nawet z dużymi obciążeniami. Tradycyjnymi metodami trudno doprowadzić do usunięcia poważniejszej kompensacji i terapia może trwać wiele miesięcy.

 

W przypadku naciągnięcia mięśnia lub jego naderwania terapia ARPwave daje spektakularnie szybkie wyniki leczenia. Postęp w terapii następuje bardzo szybko.
W czasie terapii testujemy, czy obciążenia odpowiadające standardom aktywności Pacjenta są bez bólu absorbowane przez mięsień.

 

Leczymy pacjentów z naderwanymi mięśniami łydki, uda (dwugłowy), brzucha, ramion (biceps), palców dłoni itd.

 

Dlaczego boli mięsień?

 

Obciążyliśmy mięśnie istotnie ponad ich chwilowe możliwości lub przez dłuższy okres czasu wykonywaliśmy ruch bez współnapięcia odpowiedniej grupy mięśni. W ten sposób powstała kompensacja czyli niezgodny z naszą budową anatomiczną schemat pracy mięśni. W kompensacji część mięśni jest ciągle przeciążona a część mniej obciążana niż w prawidłowym schemacie ruchu. Wykonując ruch nasze mięśnie nie absorbują prawidłowo działającej na nie siły a przekazują je do tkanek które nie są przystosowane do dużych obciążeń: przyczepów mięśniowych, stawów.

X

Rehabilitacja ARPwave jest skuteczna także w leczeniu urazów i przeciążeń, które miały miejsce wiele miesięcy przed rehabilitacją.

 

Na pierwszej terapii nasz terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad – zbada Cię, zapyta o oczekiwania i na tej podstawie oszacuje liczbę zabiegów, które pomogą Ci wrócić do sprawności.

 

Jeśli masz badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) – weź je ze sobą na pierwszą wizytę.

 

Zazwyczaj już w czasie 5 pierwszych zabiegów (przeciążenia, niewielkie naderwania) redukujemy ból. Na kolejnych terapiach prowadzimy próby absorbcji siły tak, aby po skończonej terapii pacjent mógł używać nogi w obciążeniach do których przywykł w normalnych aktywnościach.

Do gabinetu Rehabilitacja-ARPWAVE trafiłam późną wiosna 2017 roku z powodu kontuzji palca środkowego lewej ręki. Nabawiłam się jej podczas trywialnej czynności - gdy zdejmowałam

Ból naciągniętego 
lub naderwanego mięśnia!

 

Czujesz ból przy próbie napięcia lub rozciągnięcia mięśnia? Masz wrażenie, że mięsień jest bardzo sztywny, przykurczony, napięty? Nie możesz się swobodnie poruszać?

 

Jeśli obserwujesz u siebie powyższe objawy – zgłoś się jak najszybciej do naszego gabinetu.

 

Niewyleczony naderwany mięsień może być przyczyną kolejnych urazów: naderwany mięsień w łydce może spowodować w bliskim czasie na przykład naderwanie mięśnia dwugłowego uda lub kłopoty z rozcięgnem podeszwowym. Naciągnięty biceps może spowodować duże kłopoty z barkiem, etc.

 

W przypadku całkowicie zerwanego mięśnia nie można uniknąć operacji chirurgicznej – w takiej sytuacji zalecimy Ci szybki kontakt z lekarzem ortopedą.

CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU