*Efekty i liczba niezbędnych zabiegów zależą od indywidualnych cech organizmu pacjenta, stopnia urazu oraz czasu jaki od urazu upłynął. Nie możemy zagwarantować określonego rezultatu. W celu sprawdzenia czy rehabilitacja pomoże w konkretnej dysfunkcji prosimy o zapisanie się na ewaluacyjną pierwszą terapię (jeśli pacjent nie zdecyduje się na kontynuację to w gabinecie w Konstancinie bezpłatną, a w gabinecie w Warszawie kosztującą 100zł).
ARPwave opracowano kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych z myślą o sportowcach wyczynowych. Imponująca skuteczność metody i jej znaczna przewaga nad tradycyjną rehabilitacją sprawiła, że zaczęli po nią sięgać również zwykli amatorzy sportu.
Wybrani sportowcy i całe zespoły - pacjenci lub trenujący w technologii ARPwave:
hokej: Tim Thomas, Bret Hedican, Jonathan Toews;
football amerykański: Dwight Freeney, Santana Moss, Larry Fitzgerald;
koszykówka: Shaquille O'Neal, Kevin Garnett; golf: Arron Oberholzer, Peter Jacobsen;
piłka nożna: D.Berbatov, G.Buffon, M. Santan, A. Del Piero, Fiorentina FC, AC Milan, Manchester U., AS Monaco, Juventus T, Toronto FC;
tenis: Bethanie Mattek, Mike Bryan, Bob Bryan;
kolarstwo: Leah Prudomme.
ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Bezpieczna terapia. ZADZWOŃ 512 232 756
ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Na pierwszej terapii nasz terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad – zbada Cię, zapyta o oczekiwania i na tej podstawie oszacuje liczbę zabiegów, które pomogą Ci wrócić do sprawności.
Jeśli masz badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) – weź je ze sobą na pierwszą wizytę.
ARPwave przywraca siłę i proporcję pracy mięśniom w kontuzjowanej części ciała, dzięki czemu nie dochodzi do dalszego przeciążania tkanek. W ten sposób tworzymy optymalne warunki, by bolesne, przeciążone czy częściowo uszkodzone tkanki mogły zagoić się i funkcjonować nawet z dużymi obciążeniami. Tradycyjnymi metodami trudno doprowadzić do usunięcia poważniejszej kompensacji i terapia może trwać wiele miesięcy.
W przypadku naciągnięcia mięśnia lub jego naderwania terapia ARPwave daje spektakularnie szybkie wyniki leczenia. Postęp w terapii następuje bardzo szybko.
W czasie terapii testujemy, czy obciążenia odpowiadające standardom aktywności Pacjenta są bez bólu absorbowane przez mięsień.
Leczymy pacjentów z naderwanymi mięśniami łydki, uda (dwugłowy), brzucha, ramion (biceps), palców dłoni itd.
Obciążyliśmy mięśnie istotnie ponad ich chwilowe możliwości lub przez dłuższy okres czasu wykonywaliśmy ruch bez współnapięcia odpowiedniej grupy mięśni. W ten sposób powstała kompensacja czyli niezgodny z naszą budową anatomiczną schemat pracy mięśni. W kompensacji część mięśni jest ciągle przeciążona a część mniej obciążana niż w prawidłowym schemacie ruchu. Wykonując ruch nasze mięśnie nie absorbują prawidłowo działającej na nie siły a przekazują je do tkanek które nie są przystosowane do dużych obciążeń: przyczepów mięśniowych, stawów.
Rehabilitacja ARPwave jest skuteczna także w leczeniu urazów i przeciążeń, które miały miejsce wiele miesięcy przed rehabilitacją.
Na pierwszej terapii nasz terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad – zbada Cię, zapyta o oczekiwania i na tej podstawie oszacuje liczbę zabiegów, które pomogą Ci wrócić do sprawności.
Jeśli masz badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) – weź je ze sobą na pierwszą wizytę.
Zazwyczaj już w czasie 5 pierwszych zabiegów (przeciążenia, niewielkie naderwania) redukujemy ból. Na kolejnych terapiach prowadzimy próby absorbcji siły tak, aby po skończonej terapii pacjent mógł używać nogi w obciążeniach do których przywykł w normalnych aktywnościach.
Czujesz ból przy próbie napięcia lub rozciągnięcia mięśnia? Masz wrażenie, że mięsień jest bardzo sztywny, przykurczony, napięty? Nie możesz się swobodnie poruszać?
Jeśli obserwujesz u siebie powyższe objawy – zgłoś się jak najszybciej do naszego gabinetu.
Niewyleczony naderwany mięsień może być przyczyną kolejnych urazów: naderwany mięsień w łydce może spowodować w bliskim czasie na przykład naderwanie mięśnia dwugłowego uda lub kłopoty z rozcięgnem podeszwowym. Naciągnięty biceps może spowodować duże kłopoty z barkiem, etc.
W przypadku całkowicie zerwanego mięśnia nie można uniknąć operacji chirurgicznej – w takiej sytuacji zalecimy Ci szybki kontakt z lekarzem ortopedą.