CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU

Ból naciągniętego 
lub naderwanego mięśnia!

 

Czujesz ból przy próbie napięcia lub rozciągnięcia mięśnia? Masz wrażenie, że mięsień jest bardzo sztywny, przykurczony, napięty? Nie możesz się swobodnie poruszać?

 

Jeśli obserwujesz u siebie powyższe objawy – zgłoś się jak najszybciej do naszego gabinetu.

 

Niewyleczony naderwany mięsień może być przyczyną kolejnych urazów: naderwany mięsień w łydce może spowodować w bliskim czasie na przykład naderwanie mięśnia dwugłowego uda lub kłopoty z rozcięgnem podeszwowym. Naciągnięty biceps może spowodować duże kłopoty z barkiem, etc.

 

W przypadku całkowicie zerwanego mięśnia nie można uniknąć operacji chirurgicznej – w takiej sytuacji zalecimy Ci szybki kontakt z lekarzem ortopedą.

Do gabinetu Rehabilitacja-ARPWAVE trafiłam późną wiosna 2017 roku z powodu kontuzji palca środkowego lewej ręki. Nabawiłam się jej podczas trywialnej czynności - gdy zdejmowałam

Na pierwszej terapii nasz terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad – zbada Cię, zapyta o oczekiwania i na tej podstawie oszacuje liczbę zabiegów, które pomogą Ci wrócić do sprawności.

 

Jeśli masz badania obrazowe (RTG, USG, MRI, TK) – weź je ze sobą na pierwszą wizytę.

 

Zazwyczaj już w czasie 5 pierwszych zabiegów (przeciążenia, niewielkie naderwania) redukujemy ból. Na kolejnych terapiach prowadzimy próby absorbcji siły tak, aby po skończonej terapii pacjent mógł używać nogi w obciążeniach do których przywykł w normalnych aktywnościach.

Rehabilitacja ARPwave jest skuteczna także w leczeniu urazów i przeciążeń, które miały miejsce wiele miesięcy przed rehabilitacją.

 

X