CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU

Ból biodra.

 

Dokuczają Ci ból i sztywność biodra w czasie wysiłku fizycznego, spaceru lub przy wykonywaniu określonych ruchów? A może ból biodra promieniuje na inne części ciała: pachwinę, odcinek lędźwiowy kręgosłupa, udo? Chodzenie po schodach jest bolesne? Założenie nogi na nogę prawie niemożliwe?

 

To objawy, które wskazują na to, że Twój staw biodrowy wymaga szczególnej uwagi. Ból biodra może też oznaczać, że przyczyna dolegliwości jest umiejscowiona w… kręgosłupie.

 

Ból w dolnym odcinku pleców i biodrze Od paru lat bolał mnie dolny odcinek pleców, biodro i pachwina. Przeprost na stojąco, skłony na boki,

Dlaczego Twoje biodro boli?

 

Ból stawu biodrowego jest często rezultatem nieprawidłowej pracy mięśni otaczających staw biodrowy. Siedzący tryb życia i ograniczona aktywność fizyczna prowadzą do:

 

  • skrócenia mięśnia dwugłowego uda – w rezultacie nie wykorzystujemy w pełni jego potencjału podczas siadania, chodzenia czy biegania,
  • przeciążenia zginacza uda.
  • pośladki prawie nie pracują (dormant butt syndrome)

 

Bólowi stawu biodrowego towarzyszy często ból dolnego odcinka kręgosłupa. Bywa, że przyczyną bólu biodra jest dysfunkcja kręgosłupa lędźwiowego czy dyskopatia.

ARPwave to bezpieczna metoda rehabilitacji neurologicznej, która coraz większą popularność zawdzięcza swojej unikatowej skuteczności – jej efekty są wielokrotnie lepsze niż w tradycyjnej rehabilitacji. Co więcej – dzięki tej nowatorskiej metodzie w wielu przypadkach udaje się uniknąć interwencji chirurgicznej.

 

Jeśli powierzchnie stawowe biodra nie są zniszczone w znacznym stopniu (mowa o biodrze bez chonodromalacji III i IV stopnia), dzięki terapii ARPwave pacjent zaczyna swobodnie chodzić i biega bez bólu, a zalecana operacja może okazać się niepotrzebna.

 

W przypadkach bardzo zaawansowanej degeneracji stawu biodrowego terapia ARPwave:

 

  • jest bardzo dobrym przygotowaniem do operacyjnej wymiany stawu,
  • skutecznie pomaga powrócić do aktywności fizycznej po operacji.

 

Jeśli bólowi stawu biodrowego towarzyszy ból dolnego odcinka kręgosłupa (bywa, że biodro boli z powodu dysfunkcji kręgosłupa lędźwiowego czy dyskopatii) – podczas terapii leczymy obie dysfunkcje: biodra i kręgosłupa.