O metodzie ARPwave.

 

Prawidłowo działający łańcuch mięśniowy można porównać do systemu sprężyn, które pod wpływem działającej siły ulegają rozciągnięciu i absorbują działającą siłęPrzy obciążeniu większym niż wynikające ze sprawności łańcucha mięśniowego część mięśni nie jest w stanie prawidłowo absorbować działającą siłę i powstaje kompensacja. Dochodzi do zaburzenia pracy mięśni: zanika odpowiednia proporcja siły i pracy np. zginaczy do prostowników czy przywodzicieli do odwodzicieli. Nabyta kompensacja może przez wiele lat powodować kolejne przeciążenia sąsiednich tkanek co może prowadzić do kontuzji i istotnie obniżać jakość życia.

 

Kontuzja ma miejsce wówczas, gdy siła działająca na nasze ciało nie jest absorbowana przez łańcuch mięśniowy a jest przenoszona na tkanki, które nie są przystosowane do dużych obciążeń: więzadła, przyczepy mięśniowe - ścięgna, kości i następuje naderwanie/zerwanie tych tkanek.

 

Neurologiczna metoda ARPwave przywraca prawidłową siłę i proporcje pracy mięśniom i pozwala znów prawidłowo absorbować działającą na nasze ciało obciążenia. Chroniony patentami elektrostymulator Rx100 jest dopuszczony do obrotu medycznego przez FDA a terapia w większości stanów USA jest refundowana przez firmy ubezpieczeniowe.

 

Właścicielem patentu jest ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA).

Im szybciej po urazie zaczniemy terapie tym szybciej i łatwiej nastąpi powrót do sprawności.

Stosowanie elektrostymulacji bardzo efektywnie zmniejsza obrzęki, parokrotnie przyspiesza gojenie ran, zrastanie kości, więzadeł. Zapobiega pourazowemu lub pooperacyjnemu zanikowi mięśni.

 

Jak wyglada wizyta? 

 

W czasie pierwszej wizyty (wizyta ewaluacyjna) terapeuta wyjaśnia zasady i działanie technologii rehabilitacyjnej ARPwave oraz przeprowadza pierwszą terapię. Pacjent podejmuje decyzję czy będzie kontynuować zabiegi terapeutyczne.


W przypadku gdy z jakichkolwiek powodów Pacjent nie decyduje się na dalsze zabiegi, pierwsza wizyta:

  • w gabinecie na ul. Dolnej 17/1 kosztuje 100 zł.
  • w gabinecie znajdującym się przy ul.Podlaskiej 142,
    05-507 Parcela (Konstancin-Jeziorna) – jest nieodpłatna.

 

Jeśli Pacjent decyduje się na kontynuację, terapia wykonana w czasie wizyty ewaluacyjnej jest pierwszą (płatną) z cyklu 10 terapii do wykonania. 

Ponieważ nie możemy przewidzieć z góry, gdzie będą umieszczone w czasie terapii elektrody, prosimy:

  • Panie o przygotowanie na wizytę luźnego dwuczęściowego stroju sportowego; 
  • Panów o zabranie ze sobą krótkich spodenek.

 

 

przyspieszona rehabilitacja

NASZE GABINETY

 

Rehabilitacja ARPwave Warszawa

ul. Dolna 17/1, 

 

Rehabilitacja ARPwave Konstancin

ul. Podla­ska 142, Par­cela

Kon­sta­cin Jeziorna

DZWOŃ

 

512 232 756

po­nie­dzia­łek – pią­tek

godz. 8.00–21.00

Logo arp wave ciesz się ruchem bez bólu

w naszych gabinetach można płacić kartą

512 232 756

logo rehabilitacja arpwave