CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU

Przygotuj się do wizyty

Prosimy o zabranie ze sobą:

 

 NIEKRĘPUJĄCEJ (DWUCZĘŚCIOWEJ - PANIE) BIELIZNY 

 OBUWIA NA ZMIANĘ

Zrób próbę pierwszej wizyty za darmo!

Pierwsza wizyta to wizyta ewaluacyjna. Terapeuta wyjaśnia zasady i działanie technologii rehabilitacyjnej ARPwave oraz przeprowadza pierwszą terapię. Już w czasie pierwszej terapii pacjent powinien odczuć zmniejszenie bólu lub zwiększenie zakresu ruchu bez bólu.

 

Po sesji terapeutycznej zdecydujesz, czy chcesz kontynuować rehabilitację.

Jeśli nie zdecydujesz się na dalszą terapię, twoja pierwsza wizyta:

 

 - JEST ZA DARMO

w gabinecie przy ul. Podlaskiej 142, 05-507 Parcela (Konstancin-Jeziorna)

 

- KOSZTUJE 100 ZŁ

w gabinecie w Warszawie. 

 

Jeśli decydujesz się na kontynuację, terapia w czasie wizyty ewaluacyjnej jest pierwszą w pełni płatną z cyklu 10 terapii.

Czy rehabilitacja ARPwave jest dla Ciebie?

  • Tak, ponieważ to uniwersalna metoda, która pomaga w bardzo wielu przypadkach.

 

  • W bolesnych urazach stosowanie ARPwave efektywnie zmniejsza obrzęki, przyspiesza gojenie ran, zrastanie kości, więzadeł.

 

  • ARPwave całkowicie zastępuje i daje znacznie szybsze rezultaty niż procedura RICE, powszechnie stosowaną w urazach: R (rest) – odpoczynek, I (ice) – schłodzenie, C (compression) – ucisk, E (elevation) – uniesienie.

 

  • Pamiętaj! Im szybciej po urazie zdecydujesz się na terapię, tym szybciej odzyskasz sprawność!
  • Można stosować ją tuż po kontuzji lub operacji. Jeżeli zalecane jest unieruchomienie kończyny, ARPwave zapobiega pourazowemu lub pooperacyjnemu zanikowi mięśni.

 

  • Zapobiega kontuzjom i urazom -  dzięki kilku sesjom można świetnie podciągnąć formę przed sezonem narciarskim czy windsurfingowym, na który czekasz cały rok.

 

  • Poprawia ogólną kondycję i samopoczucie u osób o ograniczonej sprawności - starszych, otyłych czy nieaktywnych sportowo.

 

  • Przyspiesza efekty treningu u sportowców - pomaga osiągnąć lepsze wyniki i uniknąć kontuzji.

Co leczymy metodą ARPwave?

Niemal wszystkie urazy łańcucha mięśniowego: od bólu rozcięgna podeszwowego, skręcenia stawu skokowego, naderwania ścięgna Achillesa, naderwania dowolnego mięśnia poprzez wszelkie urazy kolana, chorobę Osgood-Schlattera, ból stawu biodrowego aż po wszelkie kłopoty z kręgosłupem, rwę kulszową, bóle szyi, barku, łokcia (tenisisty i golfisty), dłoni i palców.

Efektywnie pomagamy przygotować się do operacji. Skracamy czas rehabilitacji po operacji – np. rekonstrukcji ACL czy stawu biodrowego.

 

Metoda ARPwave daje również bardzo dobre rezultaty w spowalnianiu objawów choroby Parkinsona i stwardnienia rozsianego.

Dlaczego dochodzi do kontuzji?

Prawidłowo działający łańcuch mięśniowy można porównać do systemu sprężyn, które pod wpływem działającej siły ulegają rozciągnięciu i absorbują działającą siłę. 

 

Przy obciążeniu większym niż wynikające ze sprawności łańcucha mięśniowego część mięśni nie jest w stanie prawidłowo absorbować działającej siły. Siła działa bezpośrednio i powoduje uszkodzenia tkanek, które nie są przystosowane do obciążeń (chrząstki, ścięgna, więzadła). Może też nastąpić naderwanie mięśni. 

 

Powstaje kompensacja. Dochodzi do zaburzenia pracy mięśni: zanika odpowiednia proporcja siły i pracy - np. zginaczy do prostowników czy przywodzicieli do odwodzicieli.

Nabyta kompensacja może przez wiele lat powodować kolejne przeciążenia sąsiednich tkanek, co z kolei może prowadzić do kolejnych kontuzji i istotnie obniżać jakość życia.

 

Do kontuzji dochodzi, gdy siła działająca na nasze ciało nie jest absorbowana przez łańcuch mięśniowy, a jest przenoszona na tkanki, które nie są przystosowane do dużych obciążeń: więzadła, przyczepy mięśniowe – ścięgna czy kości. W ten sposób następuje naderwanie lub zerwanie tych tkanek.

 

Neurologiczna metoda ARPwave przywraca prawidłową siłę i proporcje pracy mięśniom i pozwala znów prawidłowo absorbować siłę działającą na nasze ciało. W ten sposób usuwamy przeciążenia i stwarzamy warunki do bardzo szybkiego wygojenia się przeciążonych tkanek. 

Rehabilitacja ARPwave

– jak to działa?

Metoda ARPwave pomaga przywrócić prawidłową pracę mięśni poprzez nowatorską elektrostymulację połączoną z ćwiczeniami. W jej wyniku mięśnie nie mają przykurczy, zwiększa się ich zakres pracy, stają się silne, elastyczne i odporne na urazy. 

 

Pacjent – pod okiem wykwalifikowanego i odpowiednio przeszkolonego terapeuty –ćwiczy, a jego mięśnie i sąsiadujące tkanki są stymulowane impulsami płynącymi z podłączonych we właściwe miejsca elektrod. Impulsy te wspomagają i znacząco przyspieszają regenerację mięśni oraz innych tkanek, co sprawia że w krótkim czasie zaczynają one prawidłową pracę.

 

Impulsy generuje wysokiej jakości elektrostymulator RX100. 

Chroniony patentami elektrostymulator jest dopuszczony do obrotu medycznego przez amerykańską Food and Drag Administration (odpowiednik polskiego Instytutu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych).

 

W USA terapia ARPwave w większości stanów jest refundowana przez firmy ubezpieczeniowe. Właścicielem patentu jest ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA).

 

Jesteśmy licencjonowanym partnerem ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA). Nasi terapeuci regularnie biorą udział w szkoleniach organizowanych przez twórców metody w Minneapolis lub Phoenix.

ARPwave opracowano kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych z myślą o sportowcach wyczynowych. Imponująca skuteczność metody i jej znaczna przewaga nad tradycyjną rehabilitacją sprawiła, że zaczęli po nią sięgać również zwykli amatorzy sportu. 
 

Wybrani sportowcy i całe zespoły - pacjenci lub trenujący w technologii ARPwave:
hokej: Tim Thomas, Bret Hedican, Jonathan Toews;
football amerykański: Dwight Freeney, Santana Moss, Larry Fitzgerald;
koszykówka: Shaquille O'Neal, Kevin Garnett; golf: Arron Oberholzer, Peter Jacobsen;
piłka nożna: D.Berbatov, G.Buffon, M. Santan, A. Del Piero, Fiorentina FC, AC Milan, Manchester U., AS Monaco, Juventus T, Toronto FC;
tenis: Bethanie Mattek, Mike Bryan, Bob Bryan;
kolarstwo: Leah Prudomme.

ARPwave

= accelerated recovery performance

= metoda przyspieszonej rehabilitacji

Obecnie metoda ARPwave jest stosowana z powodzeniem również u osób mało aktywnych fizycznie, cierpiących na otyłość, a także u osób starszych. Dzięki ARPwave tysiące ludzi na całym świecie szybko pozbywa się bólu i obrzęków po urazie, regeneruje uszkodzone tkanki i – wielokrotnie szybciej niż przy standardowym podejściu rehabilitacyjnym – wraca do sprawności.

Czym jest ARPwave?

 

Terapia ARPwave to połączenie odpowiednio dobranych ćwiczeń i nowoczesnej, opatentowanej, metody stymulacji mięśni. Pozwala ona przywrócić prawidłową prace mięśni i pozbyć się bólu w czasie kilkakrotnie krótszym niż w tradycyjnej rehabilitacji.

logo rehabilitacja arpwave

ZADZWOŃ DO NAS!   512 232 756

REJESTRACJA  512 232 756

logo rehabilitacja arpwave

BEZPIECZNA terapia w czasie pandemii

Bezpieczna terapia.   ZADZWOŃ   512 232 756

ZADZWOŃ DO NAS!    512 232 756