ZADZWOŃ DO NAS!    512 232 756

Bezpieczna terapia.   ZADZWOŃ   512 232 756

BEZPIECZNA terapia w czasie pandemii

logo rehabilitacja arpwave

REJESTRACJA  512 232 756

ZADZWOŃ DO NAS!   512 232 756

logo rehabilitacja arpwave

Czym jest ARPwave?

 

Terapia ARPwave to połączenie odpowiednio dobranych ćwiczeń i nowoczesnej, opatentowanej, metody stymulacji mięśni. Pozwala ona przywrócić prawidłową prace mięśni i pozbyć się bólu w czasie kilkakrotnie krótszym niż w tradycyjnej rehabilitacji.

Obecnie metoda ARPwave jest stosowana z powodzeniem również u osób mało aktywnych fizycznie, cierpiących na otyłość, a także u osób starszych. Dzięki ARPwave tysiące ludzi na całym świecie szybko pozbywa się bólu i obrzęków po urazie, regeneruje uszkodzone tkanki i – wielokrotnie szybciej niż przy standardowym podejściu rehabilitacyjnym – wraca do sprawności.

ARPwave

= accelerated recovery performance

= metoda przyspieszonej rehabilitacji

ARPwave opracowano kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych z myślą o sportowcach wyczynowych. Imponująca skuteczność metody i jej znaczna przewaga nad tradycyjną rehabilitacją sprawiła, że zaczęli po nią sięgać również zwykli amatorzy sportu. 
 

Wybrani sportowcy i całe zespoły - pacjenci lub trenujący w technologii ARPwave:
hokej: Tim Thomas, Bret Hedican, Jonathan Toews;
football amerykański: Dwight Freeney, Santana Moss, Larry Fitzgerald;
koszykówka: Shaquille O'Neal, Kevin Garnett; golf: Arron Oberholzer, Peter Jacobsen;
piłka nożna: D.Berbatov, G.Buffon, M. Santan, A. Del Piero, Fiorentina FC, AC Milan, Manchester U., AS Monaco, Juventus T, Toronto FC;
tenis: Bethanie Mattek, Mike Bryan, Bob Bryan;
kolarstwo: Leah Prudomme.

Chroniony patentami elektrostymulator jest dopuszczony do obrotu medycznego przez amerykańską Food and Drag Administration (odpowiednik polskiego Instytutu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych).

 

W USA terapia ARPwave w większości stanów jest refundowana przez firmy ubezpieczeniowe. Właścicielem patentu jest ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA).

 

Jesteśmy licencjonowanym partnerem ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA). Nasi terapeuci regularnie biorą udział w szkoleniach organizowanych przez twórców metody w Minneapolis lub Phoenix.

Metoda ARPwave pomaga przywrócić prawidłową pracę mięśni poprzez nowatorską elektrostymulację połączoną z ćwiczeniami. W jej wyniku mięśnie nie mają przykurczy, zwiększa się ich zakres pracy, stają się silne, elastyczne i odporne na urazy. 

 

Pacjent – pod okiem wykwalifikowanego i odpowiednio przeszkolonego terapeuty –ćwiczy, a jego mięśnie i sąsiadujące tkanki są stymulowane impulsami płynącymi z podłączonych we właściwe miejsca elektrod. Impulsy te wspomagają i znacząco przyspieszają regenerację mięśni oraz innych tkanek, co sprawia że w krótkim czasie zaczynają one prawidłową pracę.

 

Impulsy generuje wysokiej jakości elektrostymulator RX100. 

Rehabilitacja ARPwave

– jak to działa?

Nabyta kompensacja może przez wiele lat powodować kolejne przeciążenia sąsiednich tkanek, co z kolei może prowadzić do kolejnych kontuzji i istotnie obniżać jakość życia.

 

Do kontuzji dochodzi, gdy siła działająca na nasze ciało nie jest absorbowana przez łańcuch mięśniowy, a jest przenoszona na tkanki, które nie są przystosowane do dużych obciążeń: więzadła, przyczepy mięśniowe – ścięgna czy kości. W ten sposób następuje naderwanie lub zerwanie tych tkanek.

 

Neurologiczna metoda ARPwave przywraca prawidłową siłę i proporcje pracy mięśniom i pozwala znów prawidłowo absorbować siłę działającą na nasze ciało. W ten sposób usuwamy przeciążenia i stwarzamy warunki do bardzo szybkiego wygojenia się przeciążonych tkanek. 

Prawidłowo działający łańcuch mięśniowy można porównać do systemu sprężyn, które pod wpływem działającej siły ulegają rozciągnięciu i absorbują działającą siłę. 

 

Przy obciążeniu większym niż wynikające ze sprawności łańcucha mięśniowego część mięśni nie jest w stanie prawidłowo absorbować działającej siły. Siła działa bezpośrednio i powoduje uszkodzenia tkanek, które nie są przystosowane do obciążeń (chrząstki, ścięgna, więzadła). Może też nastąpić naderwanie mięśni. 

 

Powstaje kompensacja. Dochodzi do zaburzenia pracy mięśni: zanika odpowiednia proporcja siły i pracy - np. zginaczy do prostowników czy przywodzicieli do odwodzicieli.

Dlaczego dochodzi do kontuzji?

Efektywnie pomagamy przygotować się do operacji. Skracamy czas rehabilitacji po operacji – np. rekonstrukcji ACL czy stawu biodrowego.

 

Metoda ARPwave daje również bardzo dobre rezultaty w spowalnianiu objawów choroby Parkinsona i stwardnienia rozsianego.

Niemal wszystkie urazy łańcucha mięśniowego: od bólu rozcięgna podeszwowego, skręcenia stawu skokowego, naderwania ścięgna Achillesa, naderwania dowolnego mięśnia poprzez wszelkie urazy kolana, chorobę Osgood-Schlattera, ból stawu biodrowego aż po wszelkie kłopoty z kręgosłupem, rwę kulszową, bóle szyi, barku, łokcia (tenisisty i golfisty), dłoni i palców.

Co leczymy metodą ARPwave?

  • Można stosować ją tuż po kontuzji lub operacji. Jeżeli zalecane jest unieruchomienie kończyny, ARPwave zapobiega pourazowemu lub pooperacyjnemu zanikowi mięśni.

 

  • Zapobiega kontuzjom i urazom -  dzięki kilku sesjom można świetnie podciągnąć formę przed sezonem narciarskim czy windsurfingowym, na który czekasz cały rok.

 

  • Poprawia ogólną kondycję i samopoczucie u osób o ograniczonej sprawności - starszych, otyłych czy nieaktywnych sportowo.

 

  • Przyspiesza efekty treningu u sportowców - pomaga osiągnąć lepsze wyniki i uniknąć kontuzji.
  • Tak, ponieważ to uniwersalna metoda, która pomaga w bardzo wielu przypadkach.

 

  • W bolesnych urazach stosowanie ARPwave efektywnie zmniejsza obrzęki, przyspiesza gojenie ran, zrastanie kości, więzadeł.

 

  • ARPwave całkowicie zastępuje i daje znacznie szybsze rezultaty niż procedura RICE, powszechnie stosowaną w urazach: R (rest) – odpoczynek, I (ice) – schłodzenie, C (compression) – ucisk, E (elevation) – uniesienie.

 

  • Pamiętaj! Im szybciej po urazie zdecydujesz się na terapię, tym szybciej odzyskasz sprawność!

Czy rehabilitacja ARPwave jest dla Ciebie?

Jeśli nie zdecydujesz się na dalszą terapię, twoja pierwsza wizyta:

 

 - JEST ZA DARMO

w gabinecie przy ul. Podlaskiej 142, 05-507 Parcela (Konstancin-Jeziorna)

 

- KOSZTUJE 100 ZŁ

w gabinecie w Warszawie. 

 

Jeśli decydujesz się na kontynuację, terapia w czasie wizyty ewaluacyjnej jest pierwszą w pełni płatną z cyklu 10 terapii.

Pierwsza wizyta to wizyta ewaluacyjna. Terapeuta wyjaśnia zasady i działanie technologii rehabilitacyjnej ARPwave oraz przeprowadza pierwszą terapię. Już w czasie pierwszej terapii pacjent powinien odczuć zmniejszenie bólu lub zwiększenie zakresu ruchu bez bólu.

 

Po sesji terapeutycznej zdecydujesz, czy chcesz kontynuować rehabilitację.

Zrób próbę pierwszej wizyty za darmo!

Prosimy o zabranie ze sobą:

 

 NIEKRĘPUJĄCEJ (DWUCZĘŚCIOWEJ - PANIE) BIELIZNY 

 OBUWIA NA ZMIANĘ

Przygotuj się do wizyty

CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU