ZADZWOŃ DO NAS!    512 232 756

Bezpieczna terapia.   ZADZWOŃ   512 232 756

BEZPIECZNA terapia w czasie pandemii

logo rehabilitacja arpwave

REJESTRACJA  512 232 756

ZADZWOŃ DO NAS!   512 232 756

logo rehabilitacja arpwave

Czym jest ARPwave?

 

Terapia ARPwave to połączenie odpowiednio dobranych ćwiczeń i nowoczesnej, opatentowanej, metody stymulacji mięśni. Pozwala ona przywrócić prawidłową prace mięśni i pozbyć się bólu w czasie kilkakrotnie krótszym niż w tradycyjnej rehabilitacji.

Obecnie metoda ARPwave jest stosowana z powodzeniem również u osób mało aktywnych fizycznie, cierpiących na otyłość, a także u osób starszych. Dzięki ARPwave tysiące ludzi na całym świecie szybko pozbywa się bólu i obrzęków po urazie, regeneruje uszkodzone tkanki i – wielokrotnie szybciej niż przy standardowym podejściu rehabilitacyjnym – wraca do sprawności.

ARPwave

= accelerated recovery performance

= metoda przyspieszonej rehabilitacji

ARPwave opracowano kilkanaście lat temu w Stanach Zjednoczonych z myślą o sportowcach wyczynowych. Imponująca skuteczność metody i jej znaczna przewaga nad tradycyjną rehabilitacją sprawiła, że zaczęli po nią sięgać również zwykli amatorzy sportu. 
 

Wybrani sportowcy i całe zespoły - pacjenci lub trenujący w technologii ARPwave:
hokej: Tim Thomas, Bret Hedican, Jonathan Toews;
football amerykański: Dwight Freeney, Santana Moss, Larry Fitzgerald;
koszykówka: Shaquille O'Neal, Kevin Garnett; golf: Arron Oberholzer, Peter Jacobsen;
piłka nożna: D.Berbatov, G.Buffon, M. Santan, A. Del Piero, Fiorentina FC, AC Milan, Manchester U., AS Monaco, Juventus T, Toronto FC;
tenis: Bethanie Mattek, Mike Bryan, Bob Bryan;
kolarstwo: Leah Prudomme.

Chroniony patentami elektrostymulator jest dopuszczony do obrotu medycznego przez amerykańską Food and Drag Administration (odpowiednik polskiego Instytutu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych).

 

W USA terapia ARPwave w większości stanów jest refundowana przez firmy ubezpieczeniowe. Właścicielem patentu jest ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA).

 

Jesteśmy licencjonowanym partnerem ARPwave LLC z siedzibą w Minneapolis (USA). Nasi terapeuci regularnie biorą udział w szkoleniach organizowanych przez twórców metody w Minneapolis lub Phoenix.

Metoda ARPwave pomaga przywrócić prawidłową pracę mięśni poprzez nowatorską elektrostymulację połączoną z ćwiczeniami. W jej wyniku mięśnie nie mają przykurczy, zwiększa się ich zakres pracy, stają się silne, elastyczne i odporne na urazy. 

 

Pacjent – pod okiem wykwalifikowanego i odpowiednio przeszkolonego terapeuty –ćwiczy, a jego mięśnie i sąsiadujące tkanki są stymulowane impulsami płynącymi z podłączonych we właściwe miejsca elektrod. Impulsy te wspomagają i znacząco przyspieszają regenerację mięśni oraz innych tkanek, co sprawia że w krótkim czasie zaczynają one prawidłową pracę.

 

Impulsy generuje wysokiej jakości elektrostymulator RX100. 

Rehabilitacja ARPwave

– jak to działa?

Nabyta kompensacja może przez wiele lat powodować kolejne przeciążenia sąsiednich tkanek, co z kolei może prowadzić do kolejnych kontuzji i istotnie obniżać jakość życia.

 

Do kontuzji dochodzi, gdy siła działająca na nasze ciało nie jest absorbowana przez łańcuch mięśniowy, a jest przenoszona na tkanki, które nie są przystosowane do dużych obciążeń: więzadła, przyczepy mięśniowe – ścięgna czy kości. W ten sposób następuje naderwanie lub zerwanie tych tkanek.

 

Neurologiczna metoda ARPwave przywraca prawidłową siłę i proporcje pracy mięśniom i pozwala znów prawidłowo absorbować siłę działającą na nasze ciało. W ten sposób usuwamy przeciążenia i stwarzamy warunki do bardzo szybkiego wygojenia się przeciążonych tkanek. 

Prawidłowo działający łańcuch mięśniowy można porównać do systemu sprężyn, które pod wpływem działającej siły ulegają rozciągnięciu i absorbują działającą siłę. 

 

Przy obciążeniu większym niż wynikające ze sprawności łańcucha mięśniowego część mięśni nie jest w stanie prawidłowo absorbować działającej siły. Siła działa bezpośrednio i powoduje uszkodzenia tkanek, które nie są przystosowane do obciążeń (chrząstki, ścięgna, więzadła). Może też nastąpić naderwanie mięśni. 

 

Powstaje kompensacja. Dochodzi do zaburzenia pracy mięśni: zanika odpowiednia proporcja siły i pracy - np. zginaczy do prostowników czy przywodzicieli do odwodzicieli.