CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU

Ból ścięgna Achillesa

–przeciążenie, naderwanie czy zerwanie?

 

Czujesz ból w pięcie? A może boli Cię ścięgno, które łączy mięśnie łydki z kością pięty? To ścięgno Achillesa – znajduje się ono z tyłu podudzia – w jego w tylnej, dolnej części. Bólowi ścięgna może towarzyszyć obrzęk, a nawet trzeszczenie podczas ruchu. Jeśli obserwujesz u siebie powyższe objawy, jak najszybciej zgłoś się po pomoc do naszego gabinetu.

Mieliśmy przyjemność pomóc Jakubowi Nowakowi, czołowemu maratończykowi z bólem ścięgien Achillesa. Więcej na facebooku Jakuba. Trzymamy kciuki z następne starty. Oto relacja Jakuba z

 

Dlaczego ścięgno Achillesa boli?

W większości przypadków przyczyną powstania przeciążenia czy uszkodzenia ścięgna Achillesa jest zaburzenie siły i proporcji pracy mięśni uda, podudzia, stopy bądź jednocześnie całej kończyny dolnej.

 

UWAGA! Jeśli podczas urazu doszło do zerwania ścięgna Achillesa, konieczna jest szybka interwencja chirurgiczna. Skontaktuj się z lekarzem ortopedą. Z terapii ARPwave skorzystaj po zabiegu. Uwzględnimy zalecenia pooperacyjne Twojego lekarza, a jednocześnie skutecznie usuniemy bolesność i obrzęk tkanek. W terapii zaproponujemy Ci pracę nad siłą mięśni kończyny dolnej i stworzymy sprzyjające warunki do bardzo szybkiego gojenia się zszytego ścięgna Achillesa.

ARPwave to bezpieczna metoda rehabilitacji neurologicznej, która coraz większą popularność zawdzięcza swojej unikatowej skuteczności – jej efekty są wielokrotnie lepsze niż w tradycyjnej rehabilitacji. Co więcej – dzięki tej nowatorskiej metodzie w wielu przypadkach udaje się uniknąć interwencji chirurgicznej.

 

Elektrostymulacja ARPwave przywraca siłę i proporcję pracy mięśniom w kontuzjowanej części ciała, dzięki czemu nie dochodzi do dalszego przeciążania tkanek w tej okolicy. Bolesne, przeciążone czy częściowo uszkodzone tkanki zyskują możliwość regeneracji i zaczynają funkcjonować nawet z dużymi obciążeniami.