CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU

Pozbądź się bólu barku

 

Boli Cię bark, a ból odczuwasz przede wszystkim, gdy poruszasz ręką w bok? Jeśli ruchy ręki stają się coraz bardziej ograniczone i nie możesz jej unieść do góry, w tył lub w bok – zgłoś się do naszego gabinetu.

 

Leczymy „ciasnotę podbarkową”, uszkodzenia mięśnia nadgrzebieniowego czy niestabilność barku oraz nawykowe zwichnięcia.

 

Dlaczego bark boli?

Bolesność barku – jeśli nie spowodował jej uraz – jest najczęściej wynikiem nieprawidłowej pracy mięśni otaczającej bark. Do takiej pracy może dochodzić w różnych sytuacjach dnia codziennego.

 

Bark, w odróżnieniu do stawów kończyny dolnej, jest stawem wiszącym. Jest również stawem o bardzo dużej ruchomości. Aby działał idealnie biomechanicznie, wszystkie mięśnie otaczające bark (tylne, górne, przednie) powinny pracować w doskonałej równowadze. Zaburzenie tej równowagi może prowadzić do bólu i dyskomfortu w okolicy barku, a nawet do naderwania ścięgien mięśni barku.

ARPwave to bezpieczna metoda rehabilitacji neurologicznej, która coraz większą popularność zawdzięcza swojej unikatowej skuteczności – jej efekty są wielokrotnie lepsze niż w tradycyjnej rehabilitacji. Co więcej – dzięki tej nowatorskiej metodzie w wielu przypadkach udaje się uniknąć interwencji chirurgicznej.

 

Elektrostymulacja ARPwave przywraca siłę i proporcję pracy mięśniom w barku, dzięki czemu nie dochodzi do dalszego przeciążania tkanek. W ten sposób tworzymy optymalne warunki, by bolesne, przeciążone czy częściowo uszkodzone tkanki mogły zagoić się i funkcjonować nawet z dużymi obciążeniami.