ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Bezpieczna terapia. ZADZWOŃ 512 232 756
ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Atak rwy kulszowej należy do najbardziej uciążliwych dolegliwości bólowych. Utrudnia lub wręcz uniemożliwia normalne funkcjonowanie, w wielu przypadkach wyklucza pacjenta z życia zawodowego i towarzyskiego na dobrych kilka tygodni. Tematowi rwy kulszowej poświęciliśmy już sporo miejsca na naszym blogu – między innymi wyjaśnialiśmy, skąd się to właściwie bierze. Czas najwyższy zająć się bardzo istotną kwestią, czyli profilaktyką rwy kulszowej. Ten poradnik powinny szczególnie uważnie przeczytać osoby, które przeżyły już atak rwy i oczywiście za nic nie chcą tego ponownie doświadczyć.
Atak rwy kulszowej może trwać od kilku godzin do nawet kilku dni. Wiele osób, które tego doświadczyły, bagatelizuje ten wyraźny sygnał od organizmu i rezygnuje z leczenia przypadłości, ograniczając się tylko do przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych i środków przeciwbólowych. Tymczasem takie działanie jest wyłącznie maskowaniem problemu – istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo, że atak nastąpi ponownie. Może za rok, może za 5 lat, ale z pewnością tak będzie.
Poddanie się fachowemu leczeniu rwy kulszowej jest tak naprawdę pierwszym przykazaniem profilaktyki tej bardzo bolesnej przypadłości. Im wcześniej pacjent skorzysta ze specjalistycznej pomocy, tym większe będzie mieć szanse na szybki powrót do pełnej sprawności, jak również na to, że atak się nie powtórzy.
Sprawdź, na czym polega terapia rwy kulszowej metodą ArpWave!
Przebieg leczenia rwy kulszowej jest ściśle uzależniony od tego, co wywołało problem. Przyczyn może być co najmniej kilka: od przepukliny dysku międzykręgowego, przez tzw. wypadnięcie dysku, aż po kręgozmyk a nawet zespół mięśnia gruszkowatego. Warto zatem zacząć od badania rezonansem magnetycznym (najlepiej odcinka lędźwiowego kręgosłupa) i z wynikiem udać się do doświadczonego rehabilitanta, który podejmie decyzję odnośnie do przebiegu dalszego leczenia.
Obecnie standardową i szczególnie polecaną metodą wsparcia leczenia rwy kulszowej jest ArpWave, czyli połączenie stymulacji z ćwiczeniami manualnymi. ArpWave znacząco przyspiesza powrót do pełnej sprawności, wyraźnie niweluje dolegliwości bólowe, a co najważniejsze: terapii można się poddać praktycznie natychmiast po tym, jak pacjent będzie mógł wstać z łóżka. Metoda ta sprawdza się we wszystkich przypadkach rwy kulszowej, niezależnie od przyczyny problemu.
Skorzystaj ze skutecznej terapii rwy kulszowej metodą ArpWave!
Taki przebieg leczenia rwy kulszowej nie tylko przynosi pacjentowi ulgę i pozwala mu wrócić do normalnej aktywności, ale również minimalizuje ryzyko ponownego ataku. Efektem rehabilitacji metodą ArpWave jest bowiem wzmocnienie m.in. mięśni głębokich oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa, co samo w sobie stanowi najlepszą profilaktykę rwy kulszowej.
Po wyleczeniu rwy kulszowej nie ma oczywiście 100% gwarancji, że problem już nigdy nie wróci. Wszystko tak naprawdę zależy od samego pacjenta. Im poważniej podejdzie on do kwestii profilaktyki tej bolesnej przypadłości, tym większa jest szansa, że atak rwy pozostanie już tylko przykrym wspomnieniem.
Oto 10 najważniejszych zasad, którymi należy się kierować chcąc uniknąć nawrotu rwy kulszowej:
Stosując się do tych podstawowych zasad realnie obniżysz ryzyko ponownego ataku rwy kulszowej. Warto więc wprowadzić w swoim życiu kilka w gruncie rzeczy łatwych zmian.
CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU