ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Bezpieczna terapia. ZADZWOŃ 512 232 756
ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Wiele osób (o ile nie większość) doświadczyło w swoim życiu różnych urazów w obrębie stawu kolanowego. Wynika to z faktu, iż staw ten jest niezwykle intensywnie eksploatowany, biorąc udział w niemal każdej czynności, jaką wykonujemy w ciągu dnia. Do urazów dochodzi nie tylko w wyniku nieszczęśliwego nastąpnięcia czy uprawiania sportu – kontuzje kolanowe mogą mieć też charakter przewlekły i wynikać np. z niskiej higieny życiowej, palenia papierosów, nadwagi, otyłości czy wielogodzinnego przesiadywania przed komputerem. Niezależnie od tego, z jakim typem urazu mamy do czynienia, jaka jest jego skala i źródło, to zawsze należy poddać się rehabilitacji kolana. Zebraliśmy 5 ważnych argumentów, które uzasadniają tę tezę.
Rozsądek podpowiada więc, aby o niego zadbać. Sprawny staw kolanowy umożliwia nam chodzenie, kucanie, siadanie, skakanie, wchodzenie po schodach i robienie wielu innych rzeczy, które są dla nas naturalne. Tymczasem nawet drobne kontuzje ograniczają sprawność kolana, a lekceważone mogą nawet doprowadzić do przewlekłej niestabilności stawu kolanowego.
Przykładem niech będzie lekkie naderwanie więzadła krzyżowego przedniego. Jest to kontuzja, którą wiele osób całkowicie lekceważy - zwłaszcza nieuprawiających sportu. Przechodząc nad nią do porządku dziennego można doprowadzić do całkowitego zerwania więzadła, a to będzie już wymagać poddania się operacji i wielomiesięcznej rekonwalescencji. Tymczasem naderwane więzadło można w 100% wyleczyć poprzez odpowiednio dobraną rehabilitację.
Masz problem z ACL? Skorzystaj z rehabilitacji metodą ARPwave. Stosują ją zawodowi piłkarze!
Sprawny staw kolanowy jest nam po prostu niezbędny. Nawet drobne urazy wywołujące ból czy ograniczające swobodę zginania i prostowania nogi w kolanie mogą spowodować, że pacjent nie będzie mógł biegać, skakać, wchodzić po schodach czy np. bawić się z dziećmi. Naprawdę nie ma sensu się na to skazywać, skoro można rozwiązać problem na drodze rehabilitacji.
To bardzo ważny argument z punktu widzenia osób, które nie mogą sobie pozwolić na to, aby poddawać się rehabilitacji przez wiele miesięcy – a z taką sytuacją będziemy mieli do czynienia, gdy dojdzie do poważnego urazu stawu kolanowego. Dużo korzystniej jest zatem rehabilitować drobne kontuzje, minimalizując tym samym ryzyko rozwoju patologii w obrębie kolana.
ARPwave przynosi efekty już po pierwszej sesji rehabilitacyjnej. Przekonaj się!
Ciężkie kontuzje stawu kolanowego, jak na przykład zerwanie ACL (więzadła krzyżowego przedniego) prawie zawsze wymagają interwencji chirurgicznej. Co prawda dziś wiele takich urazów można operować mniej inwazyjnymi metodami, ale zawsze wiąże się to z wielomiesięczną przerwą w aktywności życiowej, a już tym bardziej uprawianiu sportu.
Ponadto rehabilitacja po operacji kolana jest dość uciążliwa dla pacjenta, ponieważ musimy tutaj nie tylko wzmocnić struktury stawu kolanowego, ale także inne mięśnie, w tym czworogłowy. Nieprzypadkowo szacuje się, że powrót do pełnej sprawności po operacji tego stawu zajmuje średnio około roku.
Wszystkie te argumenty – i każdy z osobna – powinny ostatecznie przekonać Cię, że warto poddać się rehabilitacji kolana. Nawet jeśli uraz jest z pozoru niegroźny, ból wcale aż tak bardzo Ci nie przeszkadza, nie biegasz, nie uprawiasz innego sportu i całkiem normalnie funkcjonujesz, to nie bagatelizuj kontuzji w obrębie stawu kolanowego. Leczenie operacyjne jest bardzo skomplikowane, a rekonwalescencja po nim może trwać miesiącami (i to bez gwarancji powrotu do pełnej sprawności).
Masz problem z kolanami? Umów się na pierwszą konsultację w gabinecie Rehabilitacji ARPwave
Metoda ARP została opracowana wiele lat temu w Stanach Zjednoczonych. Celem było znalezienie takiego sposobu rehabilitacji, który pozwoli zawodowym sportowcom dużo szybciej wracać do treningów i startu w zawodach po kontuzjach – zwłaszcza stawu kolanowego, w tym zerwaniu ACL.
Metoda okazała się być na tyle skuteczna, że zaczęła być refundowana w ramach systemu prywatnych ubezpieczeń w kilkunastu stanach USA. Od niedawna z ARPwave mogą korzystać także pacjenci w Polsce. Stosują ją specjaliści Rehabilitacji ARPwave.
ARPwave stanowi unikalne połączenie stymulacji tkanek ludzkiego organizmu z prostymi ćwiczeniami. Takie dwutorowe działanie znacząco przyspiesza okres rekonwalescencji po urazie, zwiększa efektywność regeneracji uszkodzonych struktur oraz – co najważniejsze – minimalizuje ryzyko odnowienia się kontuzji w przyszłości.
Metoda ARP jest dostępna dla pacjentów w każdym wieku, a rehabilitacji można się poddać praktycznie od razu po doznaniu kontuzji zapobiegając atrofii mięśni. ARPwave najlepiej sprawdza się w rehabilitacji stawu kolanowego, stawu łokciowego, kręgów szyjnych, kręgosłupa, ścięgna Achillesa, zerwanych więzadeł, naderwanych mięśni oraz rwy kulszowej.
CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU