ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Bezpieczna terapia. ZADZWOŃ 512 232 756
ZADZWOŃ DO NAS! 512 232 756
Rehabilitacja kojarzy się z bardzo żmudnym, męczącym i nierzadko bolesnym procesem. Między innymi z tego powodu wiele osób z niej rezygnuje, pomimo zaleceń lekarskich i ewidentnej potrzeby wsparcia procesu regeneracji uszkodzonych tkanek organizmu, na przykład w wyniku wypadku. Współczesne metody rehabilitacji są coraz przyjaźniejsze pacjentom i o wiele mniej dokuczliwe, dlatego nie ma sensu z góry zakładać, że to i tak nic nie pomoże, a tylko zabierze cenny czas. W dodatku istnieje kilka sposobów na to, aby przyspieszyć rehabilitację i zwiększyć jej efektywność. Najlepsze z nich omawiamy w naszym poradniku.
Suplementowanie składników odżywczych, w szczególności witamin i minerałów wspierających układ nerwowy oraz odbudowę uszkodzonych tkanek, to bardzo dobry pomysł na przyspieszenie rehabilitacji. Zaznaczamy przy tym, że suplementacji nie należy prowadzić na własną rękę.
Zalecamy, aby wybór suplementów i ich dawkowanie uzgodnić z rehabilitantem lub lekarzem rodzinnym. Na liście zalecanych preparatów z pewnością znajdą się te dostarczające witamin z grupy B (w tym tiaminy, ryboflawiny i kwasu foliowego), witamin C, D, wapnia, magnezu, kolagenu oraz cynku.
Nie zapominamy również o zdrowej, zbilansowanej diecie oraz o odstawieniu używek – w szczególności papierosów, których palenie spowalnia efekty rehabilitacji.
Wyjaśnijmy, że wcale nie chodzi tutaj o to, aby pacjent wylewał z siebie siódme poty w trakcie sesji rehabilitacyjnych. Istnieją przecież metody, które praktycznie nie wymagają żadnego zaangażowania fizycznego po stronie pacjenta (przykładem jest amerykańska metoda ARP proponowana przez Rehabilitację ARPwave).
Mamy natomiast na myśli sumienność w podchodzeniu do rehabilitacji, czyli nieopuszczanie umówionych wizyt, nielekceważenie zaleceń rehabilitanta, prowadzenie zdrowego trybu życia, oszczędzanie kontuzjowanej kończyny, zmianę szkodliwych nawyków oraz skupienie się na tym, aby jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia.
Bez tego ani rusz. To oczywiste, że wielu osobom jest bardzo trudno zachować pozytywne nastawienie do rehabilitacji – zwłaszcza, gdy po kilku zabiegach wciąż nie ma zauważalnej poprawy. Trzeba to jednak przetrwać, nie poddawać się i stale utrzymywać wysoki poziom motywacji do kontynuowania terapii.
Tutaj ogromną rolę do odegrania ma rehabilitant, który musi dokładnie wytłumaczyć pacjentowi przebieg rehabilitacji, nie obiecywać mu „gruszek na wierzbie”, motywować pacjenta do wysiłku i okazywać empatię oraz profesjonalizm, co ma pozytywne przełożenie na mentalność osoby poddającej się zabiegom rehabilitacyjnym.
Chcesz jak najszybszych efektów rehabilitacji? Wypróbuj metodę ARP!
Rehabilitant nie zrobi wszystkiego za pacjenta, z czego trzeba sobie zdawać sprawę. Rehabilitacja jest procesem, w który pacjent musi być zaangażowany i rozumieć, jak ważne jest uzupełnienie terapii ćwiczeniami wykonywanymi w domu.
Rehabilitant pokaże Ci, jakie ćwiczenia są szczególnie wskazane w przypadku Twojej dolegliwości. Spokojnie, nie będzie to ani nic trudnego, ani specjalnie wymagającego pod względem fizycznym/kondycyjnym. Nie będą Ci również potrzebne żadne specjalistyczne przyrządy.
Rada
Ćwiczenia warto wykonywać nie tylko w okresie rehabilitacji, ale również już po jej zakończeniu – wówczas będą pełnić funkcję profilaktyczną.
To kluczowy czynnik mający wpływ zarówno na tempo, jak i rzeczywistą skuteczność rehabilitacji. Niestety, metody proponowane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ często pozostawiają pod tym względem wiele do życzenia. Są archaiczne, wykorzystuje się do nich przestarzały sprzęt, nie wspominając już o tym, że NFZ finansuje wyłącznie wybrane zabiegi w mocno ograniczonym zakresie.
Najlepsza rada, jakiej można udzielić osobie szukającej skutecznej i nieuciążliwej rehabilitacji np. po wypadku czy doznaniu kontuzji brzmi: poszukaj profesjonalnego wsparcia na własną rękę, korzystając z zabiegów w prywatnym gabinecie rehabilitacji.
Jedną z najskuteczniejszych, najmniej inwazyjnych, praktycznie bezbolesnych i niewymagających wysiłku ze strony pacjenta metod rehabilitacji jest amerykańska ARP. W Stanach Zjednoczonych jest ona finansowana w ramach ubezpieczenia zdrowotnego w większości towarzystw ubezpieczeniowych, natomiast w Polsce można z niej skorzystać w gabinetach Rehabilitacji ARPwave w Warszawie i Konstancinie.
ARP doskonale sprawdza się w takich przypadkach, jak m.in.:
ARP to skuteczna i co ważne szybka metoda rehabilitacji, stanowiąca unikalne połączenie fizjoterapii i stymulacji tkanek organizmu.
Zapraszamy do umówienia się na pierwszą wizytę w wybranym gabinecie Rehabilitacji ARPwave
CIESZ SIĘ RUCHEM BEZ BÓLU